Powiadomienia „Interakcje leków z żywnością”

Interakcje leków z żywnością. Dlaczego tak ważne?

Podczas leczenia powinniśmy mieć świadomość tego co jemy i pijemy, gdyż nie jest to obojętne dla naszego organizmu jak również dla substancji chemicznych, które przyjmujemy. Interakcje leków z żywnością to temat, który znacząco wpływa na proces leczenia. Niestety pacjenci bardzo często nie zdają sobie sprawy jak niebezpieczne są skutki bagatelizowania tego tematu. Aktualny stan wiedzy umożliwia wykrycie szkodliwych interakcji, które mogą mieć wpływ na dietę pacjenta podczas leczenia. Jest to istotne gdyż można nie narażać pacjenta na przykre konsekwencje zdrowotne wynikłe z powikłań oraz straty finansowe z powodu dłuższego czasu leczenia.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów wszystkie apteki współpracujące z OSOZ mają mozliwość otrzymywania i wysyłania powiadomień do pacjentów na temat interakcji z żywnością podczas wydawania leków w aptece.

Możliwe opcje „Interakcji z żywnością”

1. Wersja demonstracyjna – przez 30 dni uzytkownik jest uprawniony do zapoznania się z pełną funkcjonalnością usługi.

2. Aktywacja na rok – aktywacja trybu pełnego na rok kosztuje 371,46 zł. brutto.

Powiadomienia o interakcjach leków z żywnością w systemie aptecznym.

Po aktywowaniu usługi

W momencie każdej transakcji apteka otrzymuje powiadomienia o interakcjach. Ważne jest, że pacjent nie musi posiadać  karty OSOZ oraz nie ma znaczenia czy dokonuje zakupu leku na receptę czy bez recepty.

Zachodzące interakcje

W sytuacji gdy program wykryje zachodzące interakcje pomiędzy lekami, czy takie które wystepują z żywnością, zostaną wyświetlone farmaceucie odpowiednie zrozumiałe komunikaty, który następnie ma możliwość wydrukowania takich komunikatów dla pacjenta lub wysłania ich w formie smsa lub e-maila.